Υποψήφια
ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Βουλιαγμένη (ΑΝΔΡΕΣ)
![Φωτογραφία του υποφήφιου](https://awards.gazzetta.gr/wp-content/uploads/2023/12/970x493_0002_vouliagmeni1.jpg)
Βουλιαγμένη Πόλο ανδρών
Η έκπληξη του Champions League.
Αναμφισβήτητα πρόκειται για την έκπληξη της περασμένης σεζόν στο Champions League του πόλο. Η Βουλιαγμένη στην πρώτη της συμμετοχή στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης τρύπησε το ταβάνι της και πήρε την πρόκριση στο Final 8 της διοργάνωσης στo Βελιγράδι. Οι Μπέμπηδες ξεπέρασαν το εμπόδιο της ιταλικής Μπρέσια και στα ημιτελικά σταμάτησε η πορεία τους κόντρα στην Προ Ρέκο.