Υποψήφιος
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Νίκος Δεληγιάννης
![Φωτογραφία του υποφήφιου](https://awards.gazzetta.gr/wp-content/uploads/2023/12/970x493_0007_deligiannis1.jpg)
Νίκος Δεληγιάννης
Έγραψε ιστορία με το πρώτο Ευρωπαϊκό του Απόλλωνα.
Ο Απόλλων Σμύρνης μέσα στο 2023 γιόρτασε την κατάκτηση ενός ευρωπαϊκού τίτλου, του πρώτου στην ιστορία του προσφυγικού συλλόγου. Η ομάδα υδατοσφαίρισης ανδρών, με τεχνικό τον Νίκο Δεληγιάννη, έφθασε μέχρι την κατάκτηση του Challenger Cup, που έγινε για πρώτη φορά. Στους διπλούς τελικούς με την ισπανική Τεράσα ο Απόλλων επικράτησε με 12-11 στο «Σεράφειο» κολυμβητήριο και με 18-14 στη Βαρκελώνη.