Υποψήφιος
ΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Φώτης Ιωαννίδης
![Φωτογραφία του υποφήφιου](https://awards.gazzetta.gr/wp-content/uploads/2023/12/ioannidis_970x493.jpg)
Φώτης Ιωαννίδης
Η σεζόν της εκτόξευσης.
H σεζόν 2022-23 ήταν η κορυφαία της καριέρας του μέχρι στιγμής και με τις εμφανίσεις του τράβηξε τα βλέμματα αρκετών ευρωπαϊκών club. Με τα γκολ του, ο Παναθηναϊκός έφτασε μια ανάσα από τον τίτλο στην Super League μετά από χρόνια, ενώ στη σεζόν που διανύουμε, έχει σκοράρει ήδη 14 φορές (7 στο πρωτάθλημα, 2 στα προκριματικά του Champions League και 5 στο Europa League), ενώ έχει μοιράσει και 6 ασίστ.