Υποψήφιος
FAIR PLAY ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Χρήστος Λίγδας
![Φωτογραφία του υποφήφιου](https://awards.gazzetta.gr/wp-content/uploads/2023/12/970x493_0001_ligdas-1.jpg)
Χρήστος Λίγδας
Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας Κ17 του Ολυμπιακού σταμάτησε πριν σκοράρει λόγω τραυματισμού ενός αντιπάλου του.
Κατά τη διάρκεια του ημιτελικού του πρωταθλήματος Κ17 της Superleague, o Χρηστος Λίγδας έβγαινε τετ α τετ με την εστία του Άρη, όμως σταμάτησε τη φάση και πέταξε την μπάλα πλάγιο άουτ, γιατί είδε τραυματία στον αγωνιστικό χώρο τον αντίπαλό του, Θωμά Μάγη.